Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hashimoto, ból piersi i jajników a negatywny test ciążowy

Witam, mam zdiagnozowaną chorobę Hoshimoto, moje miesiączki były zawsze regularne 27-29 dni, współżyłam z chłopakiem w 23dz cyklu bez zabezpieczeń z finałem w środku. miesiączke dostałam w 26dz cyklu, co mnie bardzo zaskoczyło. następną miesiączke dostałam w 32 dz cyklu a tydzień wcześniej pobolewał mnie lewy jajnik. test ciążowy zrobiony w 28dz cyklu wyszedl negatywny. teraz jestem 5 dni po okresie a w dalszym ciągu czuje ból lewego jajnika i bolące piersi. Czy powinnam powtórzyc test?
ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Tak, test powinien zostać wykonany ponownie, gdyż wiarygodny wynik testów ciążowych z moczu możliwy jest nie wcześniej niż w okolicach daty spodziewanego okresu (zdarza się, że kilka dni po). W przypadku utrzymujących się dolegliwości i braku miesiączki, należy zgłosić się do lekarza ginekologa na konsultację.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowna Pani, Objawy mogą sugerować ciążę ale również zaburzenia hormonalne. Postępowanie: wykonać oznaczenie poziomu hormonu HCG w surowicy krwi-wykluczenie bądź potwierdzenie ciąży. Ból jajnika-wykonać badanie USG dopochwowe w celu oceny narządu rodnego- po wykonanych badaniach ustalenie dalszego postępowania. Pozdrawiam Dr Jacek Tulimowski.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy