Jak brać tabletki antykoncepcyjne?

Witam, od 2 miesięcy biorę tabletki, mój ginekolog doradził mi, że nie muszę brać o stałej godzinie tylko powiedzmy w porze śniadaniowej lub obiadowej lub przed samym spaniem. Moje pytanie czy jak zażywam raz o 17 raz o 19 a jeszcze innego dnia o 20 i znowu powiedzmy o 17, miedzy tymi godzinami czy jestem zabezpieczona bo poczytałam kilka forum i się załamałam. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Tabletki antykoncepcyjne powinna Pani przyjmować o stałej porze. Zapewnia to ich najlepszą skuteczność. Proszę wybrać godzinę, która jest najwygodniejsza dla Pani i jej przestrzegać.
Opóźnienie w przyjęciu kolejnej tabletki antykoncepcyjnej 2-3 godzinne nie obniża skuteczności ich działania.
Pozdrawiam