Jak duże jest w tej sytuacji prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Witam mam taki problem wczoraj podczas stosunku pękła mi gumka szybko się zorientowałem i nie doszedłem w środku przy okazji moja partnerka ma anemię i bardzo niski poziom żelaza i spóźnia jej się okres od 2 miesięcy jaki % jest na to że może być w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Pana przypadku ciężko określić procentowo szansę na zajście partnerki w ciążę, jednak jest to możliwe. Pomimo że nie doszło wytrysku, istnieje niewielka możliwość dostania się plemników do ciała partnerki. Może do tego dojść za sprawą prejakulatu, który podczas silnego podniecenia u mężczyzny wydostaje się z cewki moczowej.

Jeśli chodzi o spóźniający się już dwa miesiące okres Pana partnerki, sytuacja może wyglądać w ten sposób, że nie było możliwości zapłodnienia z powodu braku owulacji. Jednak aby potwierdzić przypuszczenia, zalecamy wykonanie testu ciążowego co najmniej 7 dni po stosunku, ewentualnie udanie się do lekarza ginekologa.

Nieregularna miesiączka może być spowodowana różnymi czynnikami. Należą do nich: stres, obciążające treningi ciała, niewłaściwa dieta oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej. W znacznie gorszej sytuacji nieregularny okres może być spowodowany na przykład: schorzeniami wątroby, chorobami tarczycy, zespołem policystycznych jajników, czy właśnie anemią, na którą cierpi Pana partnerka.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu:

https://parenting.pl/spozniajacy-sie-okres-ile-moze-sie-opozniac-przyczyny-jak-postepowac

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.