Jak leczyć dość duże opuchnięcie utrudniające w stopniu umiarkowanym przełykanie?

Jestem 52-letnią kobięta. Już 5 raz w okolicy nadobojczykowej pojawia mi się "gula" - dość duże opuchnięcie utrudniające w stopniu umiarkowanym przełykanie. Niestety lekarz rodzinny nie ma pojęcia co to, ani ja nie wiem do jakiego lekarza specjalisty się udać. Objaw ten nie występuje przewlekle - następnego dnia rano opuchlizna znika, a przez kolejnych kilka dni towarzyszy mi uczucie "ciągnięcia" po czym wszystkie objawy ustępują. Proszę o pomoc. Wynik badania USG węzłów chłonnych tej okolicy be

Taką sytuację trzeba by dobrze zdiagnozować np. wykonać rezonans magnetyczny klatki piersiowej i szyi. Bez dokładnego określenia czym ta "zmiana" jest nie ma możliwości podjęcia jakichkolwiek konkretnych działań. Decyzję w tej sprawie musi bezpośrednio podjąć lekarz prowadzący.