Jak leczyć infekcję dróg oddechowych u 35-latki?

Dzień dobry, ponad miesiąc temu przebywam infekcję dróg oddechowych - jednodniowy ból gardła przeszedł w suchy kaszel (dudniący) ze stanem podgorączkowym (1 dzień 37,8, potem 37,1) i rozbiciem. Tydzień brałam Ibuprom i ACC, a także Aleric i Ventolin, a gdy kaszel nie ustępował, ze względu na lekki świst po jednej stronie oskrzeli, zapisano mi Duomox. Nadal kaszlę (tylko w pomieszczeniach zamkniętych, na zewnątrz oraz podczas zabiegów w kriokomorze czuję się świetnie), kaszlowi towarzyszy dyskomfort (suchość? ucisk?) w klatce piersiowej (na połowie wysokości między gardłem a mostkiem). Czasem udaje mi się odpluć gęsta biało-przezroczystą wydzielinę z gardła. Jaka może być przyczyna i jakie badania wykonać? Mam dość bezproduktywnych wizyt u lekarza i bycia królikiem doświadczalnym, który przyjmuje kolejne leki.

Lek. Wojciech Zygmunt

Po przebyciu ostrego zapalenia oskrzeli może utrzymywać się ich nadreaktywność powodująca kaszel, utrzymująca się kilka tygodni. Jeżeli kaszel będzie się utrzymywał dłużej niż 8 tygodni (2 miesiące) zaleca się konsultację lekarza pulmonologa, w celu wykluczenia innych jego przyczyn.