Jak leczyć to ostre zapalenie zatok?

Ponad dwa tygodnie temu dostałam ostrego zapalenia zatok (całkowita utrata węchu, gorączka przez 6 dni, bardzo silny ból głowy - z prawej strony, od czoła po szyję oraz prawego ucha, które już od 14 dni jest zatkane). Przyjmowałam Cirrus, Erdomed, Amotaks 1g 2x1 przez 10 dni. Gdy minęły objawy, a zatkane ucho nadal pozostało, laryngolog stwierdziła u mnie obrzęk trąbki słuchowej i zaleciła na tydzień przyjmowanie sterydu Encorton 20g. Nadal nie pomaga. Jakie powinny być dalsze kroki leczenia? Zatkane przez cały czas ucho robi się coraz bardziej uciążliwe.

Odstaw sterydy i Cirrus. Przeszłaś Covid-19. Siedź 2 tygodnie w domu w cieple. Nie bierz żadnych sterydów do nosa. Spróbuj przedmuchać to ucho i trąbkę słuchową dmuchając z całej z całej siły w zatkany nos kilka razy dziennie. To tak zwany zabieg Valsalvy. Rodzaj uszkodzenia słuchu wyjaśni badanie słuchu jak poczujesz się ogólnie lepiej.