Jak leczyć zaparcia i ból brzucha?

Od dłuższego czasu boli mnie brzuch,porobiłam badania amylaza we krwi dwa razy sprawdzałam 176 ,i 190 za drugim razem..gastrolog podejrzewa jelito drażliwea ginekolog odkrył ze mam przewlekłe zapalenie przydatków..cierpie dalej oprócz tego zaparcia straszne i gazy ..w usg brzucha trzustka gazy!!! W poprzecznicy zalega kał..czy jest możliwe żebym miała problemy z jelitami czy to przez te jajniki..bardzo proszę o opinie co mam robic

Lek. Paweł Szadkowski

Żeby odgazować jelita może Pani postosować espumisan przez jakiś czas. Na zaparcia sugeruję dietę z odpowiednią ilością błonnika (ale nie w postaci suchych wiórków w paczce) oraz dużo płynów (często, małymi porcjami). Może Pani również pomóc sobie delikatnym środkiem przeczyszczajacym mp. Laktulozą. A przede wszystkim pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego.