Jak mam postępować teraz z tymi tabletkami?

Namieszalam i to bardzo. Biore qlaira. W dniu 12 i 13 nie wzielam tabletek w dniu 14 jak sobie przypomnialam wzielam dwie na raz. W dniu 15 wzielam wieczorem ale jakies 2-3h po tym wymiotowalam. W dniu 16 dostalam okres czyli dzis rano. Czy mam brac dalej to opakowanie czy zrobic przerwe czy jak? Tabletki biore tylko z powodu silnych okresow wczesniej i nie sluza one jako antykoncepcja - zajscie w ciaze wykluczone z innych powodow.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku pominięcia 3 tabletek antykoncepcyjnych z blistra, jak miało to miejsce u Pani, należy kontynuować ich przyjmowanie do końca z pominięciem placebo. Oznacza to, że musi Pani zażyć wszystkie tabletki z blistra oprócz dwóch ostatnich białych, a następnie od razu rozpocząć kolejne opakowanie antykoncepcji i zacząć jego stosowanie.

W związku z brakiem odbywania stosunków nie istnieje ryzyko zajścia w ciążę, jednak gdyby w przyszłości przytrafiła się taka sytuacja, konieczne będzie zastosowanie prezerwatyw przez następne 7 dni od takiego zdarzenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.