Jak można obniżyć naturalnie ciśnienie?

Witam, mam pytanie. Mierzyłem sobie ciśnie i mam dosyć wysokie 165 puls 89, jak mogę zadbać o ciśnienie i ewentualnie jakie suplementy brać by ustabilizować ciśnienie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zanim sięgnie Pan po jakiekolwiek suplementy lub leki na nadciśnienie warto by było zwrócić uwagę na swój styl życia.

Ogromną rolę nie tylko w walce z nadciśnieniem, ale również w życiu każdego człowieka odgrywa aktywność fizyczna. Nie ma znaczenia, czy będą to spacery, siłownia czy też jazda na rowerze. Ważne, aby aktywny tryb życia towarzyszył nam każdego dnia i stał się codziennym nawykiem.

Drugim, równie ważnym czynnikiem wpływającym na ciśnienie jest zdrowa i zbilansowana dieta. Powinny się w niej znaleźć produkty, które są w stanie obniżyć ciśnienie krwi, a są to m.in.: orzechy, zielone warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby, czosnek oraz produkty bogate w potas, takie jak: banany, pomidory, warzywa strączkowe czy cytrusy. Więcej wskazówek znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-cisnienie.

Pomocne w zwalczaniu zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi są również ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia relaksacyjne. Jeśli to wszystko nie pomoże, wówczas należy udać się do lekarza, który pomoże dobrać odpowiednie leki obniżające ciśnienie krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.