Jak opanowac paniczne lęki przed snem?

Od kilku tygodni nie chce mi się żyć, mam paniczne lęki przed snem, nie jest to bezsenność.Jest wieczor jestem roztrzesiona, boję się iść spać, tak bardzo nie chcę żeby było jutro. Zastanawiam się jakim cuden dziś jestem tutaj gdzie jestem, i jutro też tu wrócę ale tego momentu zaraz nie będzie. Boję się, że nie będę jutro odczuwac tych samych emocji, że zmienię się w śnie. Nie wiem czemu tak mi głowa dziwnie pracuje, ciągły niepokój. 3 tyg biorę ZOLOFT i nic. Poprawy żadnej lęki nadal nic się zmienia

Dzień Dobry Pani,

Wskazane byłoby, żeby Pani powiedziała lekarzowi prowadzącemu Panią o swoich symptomach, bo być może ten lek Pani nie służy...

Z mojej strony zachęcam Panią (nie jetem zwolenniczką farmakoterapii) do podjęcia terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym, która jest skuteczna w leczeniu lęku.

Życzę Pani pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Lęk o własną tożsamość może sugerować, że doświadcza
Pani zespołu depersonalizacji–derealizacji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują Pani
problemów, jedynie tłumią objawy.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże też Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę porozmawiać na temat swoich wątpliwości z lekarzem który zalecił leki. Efekty leczenia farmakologicznego widoczne są po kliku tygodniach stosowania, czasami ten czas jest dłuższy. Poza leczeniem farmakologicznym proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii. Skierowanie na NFZ może wystawić lekarz psychiatra lub rodzinny. Pozdrawiam serdecznie