Jak poradzić sobie z nadmierna sennością i słaba koncentracją?

Witam od lat dokucza mi stała senność,wogóle się nie wysypiamk,słabą koncentracja,pamięć,męczę się,mogę spać non stop,piach za oczami,zero skupienia,brak energii,robiłem badania TSH,morfologia cukier wątroba nerki Wit d,ob,tk,EEG,wszystko gra,dostanę jakąś radę?depresji też nie mam ani nerwicy,

Podobne zaburzenia jednak mogą mieć tło psychologiczne. Dlatego, szczególnie jesli wykluczył Pan inne źródła objawów- zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i psychoterapii. Jest to najlepsza metoda w radzeniu sobie z zaburzeniami, które nie mają somatycznych (w sensie chorobowym) podstaw.

Dzień dobry. Poza depresją i nerwicą istnieje sporo innych trudności mogących wywoływać opisane przez Pana objawy. Zakładając, że wymieniona diagnostyka od strony medycznej eliminuje przyczynę, mogę tylko zasugerować inne przyczyny natury psychologicznej tj. stan ogólnego przemęczenia, zaburzenia adaptacyjne, nadmierne obciążenie stresem, trudności w relacjach, zaburzenia lękowe i wiele innych. Proszę rozważyć podjęcie pracy z psychologiem celem wyeliminowania bądź wychwycenia podobnych przyczyn. Pozdrawiam.