Jak poradzić sobie z tym problemem w wieku 19 lat?

Witam mam 19 lat od około 4 lat masturbuje się.Na początku było to 2/3razy .Teraz popadłem w depresję i zaburzenia lękowe.Niestety mam problem z masturbacją mam poczucie winy i brak chęci do motywacji.Gdy nie zrobię tego np dzisiaj jutro muszę to zrobić 2 razy taki przymus,jakiś leki były by skuteczne żeby mi pomóc.Obecje stosuje rispolept pragiole i esctil.Dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry

Czy był Pan na konsultacji psychoterapeutycznej? Stany depresyjne oraz lękowe mogą być wynikiem trudności wynikających z zaburzenia osobowości, na które leki często nie działają. Polecam psychoterapię w nurcie psychodynamicznym.

Z poważaniem

Dariusz Szukalski