Jak postępować przy reakcji alergicznej po powiększeniu ust?

Witam serdecznie, potrzebuje rady/pomocy. Miesiąc temu wykonałam zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Tydzień temu wystąpiła reakcja alergiczna w postaci bardzo silnego obrzęku ust. Kwas się porozmieszczał poza obszar warg - w niektórych miejscach nawet powyżej nosa. Uzyskałam u Państwa podpowiedź aby kwas rozpuścić. Dzisiaj udałam się do lekarza medycyny estetycznej, który odmówił wykonania zabiegu powołując się na brak zabezpieczenia antywstrząsowego. Swoją decyzję argumentował tym, że jest wysoce prawdopodobne, że jestem uczulona na enzym skoro w miesiącach od stycznia do kwietnia czasem pojawia się u mnie pokrzywka pod oczami z nieznanej mi przyczyny.Proszę o poradę co mam teraz zrobić, usta puchną dzień w dzień do niewyobrażalnych rozmiarów a dostałam jedynie zalecenie Zyrtec lub inny lek przeciwhistaminowy.

Witam, powinna udać się Pani do kliniki, gdzie będzie możliwe zabezpieczenie anestezjologiczne