Jak powinienem suplementować potas?

Z powodu choroby zapalenj jelit lekarz zalecił mi Encorton 20mg 4x2tabletki na dobę. Do tego Controloc osłonowo. Pytanie moje brzmi jak suplementować potas. Jest lato, dużo się pocimy, więc nie chcę brać go w ciemno, żeby nie przedawkować.

W mojej ocenie nie ma potrzeby suplementacji potasu. Wszystko zależy od choroby, objawów np. biegunek i dawki leku oraz jak długo takie dawkowanie będzie miało miejsce. Podana przez pana dawka jest ogromna. Dawka tego leku jest bardzo różna w zależności od schorzenia, wagi chorego itp. Na pana miejscu dopytałbym się pana lekarza czy nie doszło do nieporozumienia.