Jak pozbyć się ataków paniki?

Witam mam stwierdzone ataki paniki mialem robione ekg gdzies 2lata temu tarczyca ok ale jest tak zawroty glowy nogi jak z waty zwygle slowa o smierci chorobach I wogule dostaje puls 100 wszystko mnie boli strasznie wszedzie uderzenie goraca brak checi do zycia co to jest cos niebezpieczne proszevo pomoc pozdrawiam

Dzień dobry.

Ciężko gdybać i podawać setki powodów takiego stanu.
W związku z tym polecam diagnostykę i leczenie zróżnicowanie, tzn. po pierwsze wizytę u lekarza, a po drugie konsultację z psychologiem - psychoterapeutom - najlepiej poznawczo - behawioralnym.

Życząc sił i odwagi,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam Pana,
w znalezieniu przyczyny ataków paniki, których Pan doświadcza pomocna może być psychoterapia. W procesie psychoterapii będzie Pan mógł odnaleźć przyczyny ataków paniki i braku chęci do życia, by następnie zająć się zmianami w swoim życiu, które pozwolą Panu pozbyć się uciążliwości, o których Pan pisze i zmienić jakość swego życia.
Nie ma prostego klucza do rozwiązania Pana problemu, bo każdy z nas ma inne doświadczenia życiowe, wrażliwość i potrzebuje Pan głębokiego, indywidualnego zrozumienia w bezpośrednim kontakcie z psychoterapeutą.

Pozdrawiam i życzę skutecznego poradzenia sobie z problemami z pomocą specjalisty.
Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pan w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, a w tym napadów paniki, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło
M.Prus