Jak pozbyć się takich objawów na tle nerwowym?

Witam może zacznę od tego,że mam 20 lat i moim głównym problemem jest stres, lęk,obawa. Bardzo szybko wpadam w panikę, szybko mnie zdenerwować itd W dzieciństwie często klocilam się z rodzicami, rodzeństwem. Wyobrażałam sobie siebie jako osobę która chciałabym być ale było inaczej. Głównym takim czynnikiem który mi przeszkadza w wykonywaniu różnych czynności typu np umówienie się na randkę, występ przed duża ilością osób, wizyta u kosmetyczki np wykonywanie jakiegos zabiegu na twarz.. jest trzęsąca głowa i właśnie z obawy,że ta głowa zacznie mi drzyć zaczynam się stresować, mam przyspieszone bicie serca i często po prostu rezygnuje z takich rzeczy. Proszę o jakaś radę, ewenetulanie z porady jakiego lekarza mogłabym skorzystać, pozdrawiam :) Wiem ze w głębi jestem pewna siebie osoba, jednak zawsze to cos mówi mi ze zacznie mi drzeć głowa, co inni powiedza..

Dzień dobry, to przykre, że objawy utrudniają funkcjonowanie do tego stopnia, że ma Pani poczucie, że jedynym wyjściem jest rezygnacja z niektórych planów. Leczeniem zaburzeń natury emocjonalnej zajmują się psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci. Moją uwagę zwraca fakt, że napisała Pani o tym trzęsieniu głowy tak, jakby było od Pani niezależne, jakby Pani nie miała kontroli nad swoim organizmem i tym, w jaki sposób reaguje. Myślę, że to musi być mocno ubezradniające. Z Pani opisu wynika, że dużo jest w Pani lęku społecznego - obaw a propo tego, jak Pani zostanie oceniona, czy spełni Pani oczekiwania, ale też niepewności - czy sobie Pani poradzi, czy jest Pani wystarczająco silna, ale chyba też trochę tego - jaka Pani jest? Jeśli objawy utrudniają Pani życie, trwają od dawna, i są powodem dyskomfortu, cierpienia - zalecam konsultacje u psychologa, psychoterapeuty. Obecnie jest to możliwe online. Pozdrawiam, Kamila Dziwota/ tel. 513306125