Jak pozbyć się takiego uciążliwego bólu brzucha?

Witam serdecznie. Mam 28lat. Pracuję na produkcji od ok 2lat i ostatnimi czasy około 2 miesięcy zaczął mnie boleć brzuch ( dolna część brzucha, okolice żołądka) podczas pracy. Moja praca polega na wykładaniu produktu na blat z palety ( paleta ok 2,2m wys) ładunek pobierany ma średnio po 10kg więc często muszę też kucać podczas pracy. Dziennie przerzucam ok 4-9ton ładunku. Ból mogę określić na ciągły, dosyć uciążliwy,
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból brzucha, który Pan opisał, może być sygnałem początku przepukliny. Może ona wystąpić, gdy narząd albo tkanka uwypuklają się przez osłabioną, lub uszkodzoną ścianę mięśniową. Objawy początkowej przepukliny mogą obejmować ból i dyskomfort w okolicach brzucha, zwłaszcza podczas wykonywania działań, które wymagają wysiłku fizycznego.

Może się też zdarzyć, że za dyskomfort odpowiadają przetrenowane mięśnie, jednak dla pewności zalecamy konsultację lekarską i wykonanie USG bolącej partii brzucha. Oprócz wykrycia ewentualnej przepukliny badanie pozwoli na sprawdzenie stanu narządów wewnętrznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-brzuszna-przyczyny-objawy-rodzaje-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.