Jak przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Od miesiąca biorę tabletki Mercilon. Przyjmowałam je przez 21 dni. Potem powinno być 7 dni przerwy. A tu w trzecim dniu przerwy dostałam okres, czy to normalne? Jak mam teraz brać tabletki? Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!
W trakcie 7-dniowej przerwy krwawienie powinno, a nawet musi się pojawić. Zwykle krwawienie pojawia się w 2-3 dniu przerwy. Tak też było w Pani przypadku. W obecnej sytuacji nowe opakowanie powinna Pani rozpocząć w 8 dniu przerwy, tzn po 7 dniach bez tabletki.
Pozdrawiam