Jak dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne po ominięciu przedostatniej tabletki z blistra?

Witam, od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne N***. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce, aż do teraz. W czwartek nie wzięłam tabletki (była to przedostatnia tabletka z opakowania), a w piątek tabletkę wzięłam normalnie. Czwartkowej tabletki nie wzięłam w ogóle. W niedzielę pojawiła się miesiączka, mimo iż zawsze dostaję ją we wtorek. Czy kolejne opakowanie mam rozpocząć w sobotę tak jak zwykle? Co ze skutecznością tabletek? Bardzo proszę o radę. Znam dwie opcje, z których powinnam była skorzystać, czyli nierobienie przerwy bądź wcześniejsza przerwa, ale na to jest już za późno.

Witam serdecznie!

Jak słusznie Pani zauważyła, w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu opakowania wskazane jest dalsze przyjmowanie preparatu, bez wykonywania 7-dniowej przerwy. Może Pani również od razu przystąpić do jej wykonywania. W obecnej sytuacji możemy spróbować zmodyfikować opcję 2, tzn. skrócić przerwę. Proszę zatem potraktować czwartek jako początek 7-dniowej przerwy (traktujemy tabletkę piątkową jako niebyłą). W takiej sytuacji nowe opakowanie powinna Pani rozpocząć w czwartek lub nawet wcześniej. Kontrolnie powinna Pani wykonać test ciążowy za kilka dni, a przez najbliższy tydzień stosować dodatkowe metody zabezpieczenia.
Pozdrawiam