Jak przytyć w wieku 40 lat?

Witam mam problem jestem w wieku 40 ale już od dawna nie mam apetytu próbuje przytyć ale nie moge co mam zrobić ?

Dzień dobry,
Zastanawia mnie u Pani brak apetytu, należałoby zdiagnozować jego przyczynę, która możne być wielorakiego rodzaju - długotrwałym stresem, schorzeniami przewodu pokarmowego lub tez błędami dietetycznymi. Z żywieniowego punktu widzenia proszę spożywać 5 posiłków dziennie w stałych i równomiernych odstępach czasowych. Również ważne jest wyeliminowania podjadania między posiłkami. Żeby przytyć potrzebny jest tzw. dodatni bilans energetyczny, czyli zwiększona ilość energii. Dieta powinna być źródłem produktów zdrowych, ale jednocześnie kaloryczne. Co jeść? makarony i ryże pełnoziarniste, pieczywo z pełnego przemiału, orzechy,płatki, pestki dyni, banany, grejpfruty,winogrona, napoje mleczne (kefir, maślanka, jogurt), groszek, kukurydza, warzywa strączkowe, ryby. Potrawy można wzbogacać w zależności od ich charakteru miodem lub tłuszczami roślinnymi. Dodatkowo spędzać dzień aktywnie - pójść na basen, pojeździć na rowerze czy chociaż pójść na spacer.
Pozdawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska