Jak radzić sobie z alergią na agar?

Witam. Mam uczulenie na AGAR. Pracuję w cukiernie i mam z nim kontakt bo jest dodawany do marmolady , a marmoladę używam co dziennie . Mam takie pytanie czy jak będę unikać tej marmolady , a zostanę w cukierni t nie będzie mnie uczulał? Czy jest coś na odczulenie z tego Agaru ? Dziękuję

Generalnie jest to pochodną krasnorostów japońskich- roślin. Zalecam też zbadanie się np badania z krwi ige swoiste panel alergenów wziewnych i pokarmowych -pewnie na coś jeszcze pani reaguje. Jeśli tak jest i jest to uczulenie na pyłki- można się odczulac i alergia znkinie ale po 2-3 latach.......na agar odczulania nie ma ale jeśli odczula się na.pyłki -.agar to ich alergen krzyżowy- czyli odczulanie na pyłki może pomóc...

na razie trzeba cały czas zażywać leki przeciwhistaminowe chociaż raz dziennie i nie mieć kontaktu z agarem niestety....

w razie czego - zajmę się Pani problemem. proszę wyslac szybko pytanie i ew zdjęcia skóry jeśli sam wysypki na mój darmowy portal wirtualnej polskiwww.forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre
porozmawiamy o tym dłużej i częściej tam.jest specjalny oddzielny czat dla każdego pacjenta.