Jak radzić sobie z objawami ZJD?

MAM 73 LATA. CHORUJE OD DZIDZINSTWA NA ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO NA PRZEMIAN ZARCIAMI I BIEGUNKAMI. DO TEGO OKROPNE SKURCZE JAK MAM IDZ DO TOALETY. BÓLE JAK DO PORODU. A PO WYPROZNIENIU PRZECHODZĄ. 1982 MIAŁAM WLEW ROBIONY W SZPITALU I WYSZŁO COLOPATIA SPASTIKA I JELITA JAK U STARUSZKA, POWIEDZIAL DOKTÓR. 2017 ROKU MIAŁAM TK BRZUCHA ROBIONE I POZA LEKKO POGRUBIALA I WYDŁUŻONA ESICA NIC NIE WYSZŁO. A TERAZ MIAŁAM TK ROBIONE. TO JEDNO ZDANIE DOSZŁO INNE: CECHY ( PRZEWLEKŁEJ) LEUKODYSTROFII TŁUSZCZU LEWEGO KORZENIA KREZKI JELITOWEJ: BYŁAM U DOKTORA, MAM NADWAGĘ 90 KG, WZROST 1,59 TO POWIEDZIAŁ, ŻE TO TŁUSZCZ, KTÓRY OBRASTA MOJE NARZĄDY OD ŚRODKA. MAM Z CHUDNAC I DIETA I SIĘ WIĘCEJ RUSZAĆ. CZY TO MOŻLIWE, ŻE TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ? PRZEPRASZAM, ŻE OSMIELILAM SIĘ NAPISAĆ. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. A DO DAM, ŻE JESTEM NERWOWA NIE ŚPIĘ PRAWIE PO NOCACH, CHOĆ BIORĘ LEKI NA USPOKOJENIE TO I TAK BIC NIE POMAGAJĄ. TYLKO ZARAZ BÓLE BRZUCHA ŁAPIĄ. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Znaczna redukcja tłuszczowej masy ciała powinna poprawić Pani stan.