Jak schudnąć z brzucha i ud bez drastycznych diet?

Mam 12 lat, 154 cm wzrostu i ważę 55 kg. Wiem, że mam lekką nadwagę, mam też duży brzuch. Nie chcę żadnych diet ani tabletek (odsysanie tłuszczu też proszę wykluczyć, bo jestem za mała i nie chcę). Chciałabym się jakoś odchudzić albo przynajmniej zrzucić to sadło. Nie wiem, jak mam to zrobić. Proszę o pomoc, bo chciałabym ładnie wyglądać, przynajmniej na następne wakacje.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Twoje BMI odpowiada wartości powyżej 90 centyla, co wskazywałoby na lekką nadwagę.
Nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, gdyż nie mam możliwości oceny składu Twojego ciała (zawartości wody, tkanki mięśniowej, tk. tłuszczowej).
Czasem np. osoby o dobrze rozwiniętej tkance mięśniowej, ważą więcej co wynika z faktu, iż "mięśnie" są cięższe od "tłuszczu".
Masa ciała zależy także od indywidualnej skłonności organizmu do zatrzymywania wody (obrzęków).
Możliwe, iż charakteryzuje Cię np. mocna budowa ciała i "ciężki" kościec, dlatego też jednoznaczna odpowiedź, czy rzeczywiście masz nadwagę jest trudna w ramach porady internetowej.
Z tego też względu prosiłabym Cię o udanie się wraz z rodzicami do lekarza na konsultację.
Warto także wykonać badania kontrolne.
Ćwiczenia pomocne w kształtowaniu mięśni brzucha znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Myślę, że w Twoim przypadku podstawowe znaczenie będzie miało zwiększenie dawki ruchu.
Są wakacje, jak najwięcej czasu spędzaj aktywnie.
Wyeliminuj także kaloryczne słodycze, przekąski typu snack, chipsy, żywność fast-food.
Proszę zapoznaj się z piramidą IŻŻ: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam ciepło