Jak się pozbyć męskich piersi oraz brzucha?

Jak się pozbyć męskich piersi oraz brzucha? Mam 186cm i 90kg. Najbardziej zależy mi na klatce ponieważ tam piersi mocno odstają jest to chyba przez nadwage ale czytałem też że to może być ginekomastia. Jestem w wieku "dojrzewania" proszę o pomoc. Czy dieta tu pomoże? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną jest ginekomastia, to jest duże prawdopodobieństwo, że zrzucenie zbędnych kilogramów (z Pana pytania nie jestem w stanie tego jednoznacznie ocenić, ponieważ może jest Pan mocno zbudowany i w takim przypadku Pańska waga niekoniecznie wiąże się z otyłością) spowodują poprawę wyglądu. Ponadto w okresie dojrzewania w wyniku dużej produkcji hormonów może dojść do ginekomastii i zwykle nie stosuje się leczenia w tym kierunku. Jeżeli jednak ma Pan z tego powodu duży dyskomfort proszę skontaktować się z endokrynologiem. Na pewno aktywny tryb życia i dieta oraz utrzymywanie właściwej wagi zmniejszą Pański problem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski