Jak uporać się z kaszlem trwającym od kilku miesięcy?

Witam serdecznie! W grudniu miałam infekcje gardła po ktorej został mi kaszel( nie pale )Gdy kaszel nie ustępował zgłosiłam sie do lekarza rodzinnego który stwierdził wysuszenie śluzówki jak rownież zapisał leki wziewne. Kaszel nieznacznie sie zmniejszył a po odstawieniu wziewow została gula w gardle która mam do dzisiaj. Konsultacja laryngologiczna - wysuszenie śluzówki, gardło bez zmian. Pokasłuje do dziś ,zauważyłam ze mam powiększona prawa stronę szyi, bolą mnie kolana. Mam podstawowe pytanie od czego zacząć diagnostykę i co mi moze dolegać bo zaczęłam sie juz bardzo niepokoić! Dziekuje za każda odpowiedz Katarzyna 44 lata.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonać tzw. badanie ASO, czyli oznaczenie stężenia antystreptolizyny O we krwi. To badanie jest wykorzystywane do potwierdzenia przebytego zakażenia paciorkowcami, które mogą powodować anginę oraz gorączkę reumatyczną, która może być przyczyną Pani objawów. Wynik powinien ocenić Pani lekarz rodzinny, który w razie konieczności skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!