Jak wyleczyć łokieć tenisisty u 35-latka?

Witam. Od kilku miesięcy walczę z tzw łokciem tenisisty. Żadne terapię nie przynosiły ulgi o odpuściłem fizjoterapię na jakoś czas i o dziwo było lepiej. Ale robiłem w międzyczasie rezonans magnetyczny stawu lokciowego i chciałbym Państwu przedstawić opis badania i prosiłbym o jakąś poradę. Aparat ścięgnisto mięśniowy : nieznaczny obrzęk CET zmiany przeciążeniowe . W środkowej części przyczepu śródścięgnista szczelina pęknięcia o szerokości 5 mm.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie,

Łokieć tenisisty to przewlekła i częsta dolegliwość u osób uprawiających sport oraz wykonujących ciężkie prace fizyczne.

Schorzenie to jest zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Cechą charakterystyczną jest odczuwanie bólu po bocznej stronie stawu łokciowego.

Dolegliwości bólowe pojawiają się w wyniku przeciążenia ścięgien. Charakteryzuje się również brakiem lub niewielkim stanem zapalnym w obrębie tkanek. Dlatego też, dość często leki przeciwzapalne nie działają na to schorzenie.

Zazwyczaj ból mija w przeciągu sześciu miesięcy, czasem około jednego roku. Niestety bywają takie sytuacje, gdzie dolegliwości utrzymują się bardzo długo. Należy wtedy wdrożyć odpowiednie leczenie, polegające przede wszystkim iniekcjach na rehabilitacji.

Z przedstawione opisu badania proponujemy wizytę u ortopedy, który prawdopodobnie skieruje Pana dodatkowo na USG stawu łokciowego. Specjalista podejmie decyzję, czy będzie potrzeba wykonania iniekcji dościęgnowych, między innymi polegających na wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego, toksyny botulinowej lub blokady z kortykosteroidów.

Zalecamy również wizytę u fizjoterapeuty, który wskaże odpowiedni kierunek rehabilitacji w tym konkretnym schorzeniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/lokiec-tenisisty

https://portal.abczdrowie.pl/bol-lokcia-zwyrodnienie-zapalenie-lokiec-tenisisty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty