Jak wyleczyć to zatykanie ucha?

Dzien dobry, już od okolo 4 miesiecy doskwierami zatykanie sie prawego ucha. Dzieje sie to nieregularnie, na kilka godzin, czasami co kilka dni, czasami codziennie, a bywa nawet ze mam tydzien spokoju i pozniej od nowa. Temu objawowi towarzyszy rowniez uczucie wydzieliny w gardle i czasem bol gardla/wysuszenie. Bylam juz u dwoch laryngologow i lekarza ogolnego. Pierwszy z nich przepisal mi robione tabletki i psikacz do gardla nawilzajacy, lekarz ogolny dal mi krople do ucha dicortineff a drugi laryngolog zerknal na szybko do ucha i nosa, nie powiedzial nic po czym przepisal spray do nosa zalecany przy alergii na katar sienny...z nadzieja i zaufaniem wykupilam i uzywalam te wszystkie specyfiki ale na darmo. Nic w mpim stanie sie nie zmienilo. Jest to bardzo niekomfortowe uczucie poniewaz slysze swoj glos gdy mowie i dodatkowo gdy ucho jest dluzej zatkane to boli mnie glowa. Niewiem co robic dalej...

Pozdrawiam

WAŻNY PACJENT; BADANIE; WYNIKI! WAŻNE : Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, endokrynologiczne ; inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog Pozdrawiam Zapraszam