Jak zbudować beztłuszczową masę mięśniową?

Witam, Czy jest możliwe zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej ? oraz dlaczego w dietach " na masę " jest potrzebna tak duża ilość węglowodanów, skoro łapiemy nadmiar, który później redukujemy - czy to nie jest błędne koło ?

Bez węglowodanów nie można zbudować masy mięśniowe, bo samo białko, bez dodatku węglowodanów, zostanie zużyte na cele energetyczne, a nie budulcowe. żeby jeden gram białka został wbudowany w mięśnie potrzebne jest aż 6 g węglowodanów. Niezwykle istotnym czynnikiem jest tu insulina wydzielająca się po spożyciu węglowodanów, która jest hormonem anabolicznym i "wpycha" białko do mięśni. Tak więc nie jest to błędne koło i węglowodany są niezbędne do budowania masy mięśniowej.