Jak zgubić ten okropny brzuch?

Witam  mam 19 lat, 166 cm wzrostu i 75 kg wagi. Mam bardzo duży  brzuch, którego chciałabym się pozybyć ;/ W każdym razie chciałabym się pozbyć brzuszka i stosować odpowiednią dietę. Mam też problem, bo miewam czasami ataki chęci na słodycze.
19 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje napady chęci na słodycze mogą wynikać z nieregularnych i nieracjonalnych posiłków. Powinnaś zacząć kontrolować swoją nadmierną chęć jedzenia - nauczyć się odróżniać głód od zwykłej zachcianki.

Przede wszystkim wstań z kanapy! Nic nie zdziałasz bez aktywności fizycznej. Trudno jest się zmobilizować, ale to jedyny skuteczny sposób na trwały i bezpieczny spadek masy ciała. Najlepiej ćwicz z mamą, siostrą czy przyjaciółką, dzięki czemu nawzajem będziecie się mobilizować. Polecam jogging, rower czy zwykły spacer. Możecie też zapisać się na basen i ćwiczyć w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Musisz też nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, których do tej pory unikałaś:
- Codziennie jedz:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych).
- Posiłki spożywaj regularnie, co 2-3 godziny tak, aby codziennie spożywać 4-5 posiłków (3 większe i 2 przekąski). Posiłki powinny być małe objętościowo i lekkostrawne.
- Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym.
- Pij herbatę i kawę bez cukru.
- Unikaj tzw. bomb kalorycznych - produktów typu fast food, gazowanych napojów, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
- Pij co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie.
- Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Więcej na temat zdrowych nawyków żywieniowych znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.