Jak zwiększyć ilość kalorii, aby moja waga nie zaczęła znów rosnąć?

Od około 5 lat byłam na silnej redukcji, jedząc po 900-1300 kcal dziennie. Dodatkowo zmagam się z niedoczynnością tarczycy, hashimoto i insulinoopornością. Mimo tak restrykcyjnej diety nie udało mi się zrzucić zbędnych kilogramów a wręcz przeciwnie chwilami zdarzało mi się przytyć. Dlatego też chciałabym wrócić do normalnej kaloryczności posiłków (moja podstawowa przemiana materii to 1740 kcal). Jak zwiększyć ilość kalorii, aby moja waga nie zaczęła znów rosnąć? Niestety nie mam możliwości udania się do dietetyka.

Dzień dobry

Głodziła Pani swój organizm dlatego waga rosła. Z niedoczynnością tarczycy, hashimoto i insulinoopornością można schudnąc będąc na zdrowej i pełnowartościowej diecie dostosowanej do tych schorzeń a nie dzięki głodówce.

Proszę zwiększać kaloryczność co około 100kcal na dwa dni. Jeżeli zrobi to Pani rozsądnie, powoli to osiągnie Pani swój cel. Proszę też pamiętać, że kalorie to nie wszystko a ważny jest także skład posiłków.

Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk