Jak żyć z nieprawdziwymi plotkami?

Mam problèm zepsuto mi opinię ze miala sporo facetów mam 38 lat akty sexualne miałam z 5-6 mężczyznami ale kolegów mialam pomagali mi w nauce jazdy przy kompie może myśleli Cos innego ale ja odmowilam potem nagadali na mnie " zapalniczka zapala"- i odchodzi nie prawda ja myślałam ze można mieć znajomych każdej płci niestety nie teraz dają mi ludzie popalić mówiąc " Ls hommes pulle"- chłopy i synowi za Mnie tez nie mogę sobie życia przez to ułożyć dużo plotek co z tym zrobić ?

Plotki potrafią zniszczyć reputację, związek, przyjaźń, to prawda. Plotki są bolesne ponieważ uderzają w nasze poczucie wartości, dobre imię. Warto ustalić kto konkretnie takimi obraźliwymi opiniami się dzieli. Jeżeli plotki rozpowszechniają osoby Pani znane, na których opinii Pani zależy, warto to wyjaśnić. Krótko, grzecznie i nie wdając się w dyskusje czy komentarze. Wyjaśnienia nie mają na celu akceptacji, a jedynie wartość informacyjną. Proszę się zastanowić, na jakiej podstawie osoby postronne mogą wnioskować o Pani opinii. Co zwróciło ich uwagę. Czasem jest to informacja zwrotna o naszym zachowaniu, która może nas czegoś nauczyć o sobie. Jeżeli jest to celowe działanie, potrzebna jest konfrontacja, samemu lub za pośrednictwem osoby zaufanej, dlaczego takie plotki ktoś rozpuszcza, jaki ma w tym cel. Osoba zaufana nie da się ponieść emocjom, a to ważne aby rozmowy takie były przeprowadzone w spokojnej atmosferze. Warto stanąć w obronie swojego dobrego imienia, spróbować sprostować niesłuszne opinie, tak aby "obrażający" nie pozostał anonimowy. Pozdrawiam serdecznie

Z pewnością obecnie jest Pani bardzo trudno funkcjonować z nieprawdziwymi informacjami krążącymi o Pani. Natura człowieka jest taka, że ocenia i osądza. Często sami nie mamy wpływu na to, jak o nas inni ludzie mówią.
W Pani sytuacji można:
a) rozmawiać na ten przykry dla Pani temat tylko z najbliższymi i zaufanymi osobami i im w razie potrzeby tłumaczyć oraz wyjaśniać
b) osoby, które powtarzają Pani takie negatywne opinie na Pani temat, zbywać milczeniem, albo krótkim komentarzem typu: "Cóż, niektórzy to lubią ubarwiać wydarzenia, byle by innych oczernić."
Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce odciąć się od nieprawdziwych informacji na Pani temat.