Jaka jest przyczyna problemów z połykaniem?

Witam. Od 4 miesiecy mam problemy z połykaniem. Gastroskopia nie wykazała nic poza drobnymi uszkodzeniami przełyku spowodowanymi refluksem. Przepisano dexilant 60 i objawy ustąpiły dość szybko i znacznie. W międzyczasie lekarz zalecił stosowanie leku również w dawce 60 ale w 2 dawkach po 30 każdą ale zaznaczył że gdyby coś było nie tak to sam mogę wrócić do brania tylko 1 tabletki rano. Problem w tym że dysfagia się nasiliła mimo stosowania leku. Sytuacja jest dość dziwna bo nie kwalifikuje się na operację,przełyku baretta nie mam a o nowotworze nie wspomnę. Więc skoro jest OK to skąd ta huśtawka objawów ? Co można zrobić ?co stosować ? Dietę prowadzę dość restrykcyjną i daje to tyle co nic. Z resztą co lekarz to inna opinia nt diety. Rozkładam ręce :(

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli dolegliwości się nasilają, to może warto powtórzyć gastroskopię i zweryfikować p raz kolejny wskazania doleczenia operacyjnego.