Jakie badania powinna wykonać osoba, która szybko tyje?

Witam, Mam 30 lat moim problem jest waga. Mam 1,66M wzrostu. Rok temu ważyłam 55kg. Dzisiaj moja waga to 78kg. Rośnie obecnie o około 1,5kg na dwa tygodnie. W listopadzie 2016 zaczęłam brać Asentrę (najpierw 50mg, później dawka została zwiększana na 75, 100, 150mg) z powodu stanów lękowo-depresyjnych. Leczenie zakończyło się we wrześniu 2017. W maju 2017 już czułam, że waga wzrosła. Przestałam biegać, bo było mi już ciężko. Zdarzało mi się zjeść fast-food, ale bez przesady, raz na dwa tygodnie. Od 1.01.2018 jestem na diecie o niskim indeksie glikemicznym. Ścisłej i zdrowej. Niestety zwazylam się 13.01 i okazało się, że waga znowu pokazała 1,6kg więcej. Jestem przerażona i nie wiem co robić. Obecnie czuję się źle, psychicznie znowu powracają stany lękowe, depresyjne, czuję codziennie duży stres. Przy czym szczerze mówiąc leki nie poprawialy szczególnie tego stanu, dlatego podejrzewam, że dzieje się coś innego złego w moim organizmie, a lekarze zrzuca to "na psychikę". Jakie badania mogę wykonać, co to może być? W rok przytylam 23kg. W wieku 30 lat. Coś jest nie tak i to czuję. Męczy mnie też senność i takie otepienie, Jakby miesza mi się rzeczywistość z fikcją, dziwne uczucie, jakbym nie wiedziała co jest prawdziwe. Proszę o poradę do jakich lekarzy się udać i jakie badania wykonać.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania, że zechciała Pani podzielić się swoim niepokojem o siebie.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani bardzo świadoma, Co z Panią
i Co u Pani się dzieje.
Domniemam, że zaczęła Pani poruszać się "po kole", i to znaczy, że nie ma początku i końca..., czyli jest zależność/współzależność...

Z powodu nasilających się objawów, zarzuciła Pani aktywność fizyczną, i ponieważ nie było aktywności, symptomy lękowe nasiliły się..., do tego (dopuszczam) odżywianie niekoniecznie Pani służące.

Podzielę się z Panią przesłaniem, z którym tutaj chętnie dzielę się z Innymi, podzielę się również z Panią, że:
RUCH zastąpi niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Co Pani może?
1. Kontrolnie skonsultować się z endokrynologiem/ginekologiem
2. Zaprosić ponownie do swojej codzienności aktywność fizyczną
(już dzisiaj, zacząć od małego kroku...)
3. Skonsultować się z dietetykiem
4. Zachęcałabym Panią równolegle do podjęcia psychoterapii

I ode mnie chcę Pani powiedzieć, że nie ma drogi na skróty..
Jestem pewna, że jest Pani ważna sama dla siebie i podejmie to wyzwanie, by zadbać o swój dobrostan psychiczny i fizyczny.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest najbardziej teraz pani potrzebne,