Jakie badania robi się, by wykryć boreliozę?

Witam jakie badania robi się aby wykryć bolerioze bo Pani doktor ma takie podejrzenie ponad rok temu miałam kleszcza a, teraz mam ból w prawym palcu na zgięciu stawy mam w porządku tylko OB mam zawyżone mało krwinek czerwonych i glukoza też podwyższona czy to może świadczyć o tej chorobie?proszę o odp:)

W 'starych' boreliozach diagnostyka jest problemem. Stanowczo odradzam podstawowe badanie przeciwciał IgG i IgM metoda Elisa. Ich wrażliwość to maks. 60%.
Sugeruję Western Blit IgG i IgM.
(Najdokładniej wychodzi test WB u prof Ząbka w Instytucie Reumatologii - to badanie tam sie nazwywa KKI - WB).

Są też inne badania takie jak LLT borelia czy limfocyty CD57 ale Western Blot na poczatek wystarczy.