Jakie badanie wybrać w celu prześwietlenia klatki piersiowej i płuc?

Witam.chciała bym dowiedzieć się jakie badanie powinnam zrobić (tomografię czy rezonans)żeby prześwietlić płuca i klatkę piersiową .mam 37 lat i kiepską morfologię .Czy jest jakaś metoda zrobienia tego za jednym podejściem? proszę o odpowiedź.Dziękuję

Witam. Najdokładniejszym sposobem oceny tkanki płucnej jest badanie za pomocą tomografii komputerowej. Schorzenia płuc nie są jednak najczęstszym powodem występowania anemii, w związku z czym proponuję wizytę u lekarza poz który wdroży odpowiednią diagnostykę.