Jakie są przyczyny tych szumów w uszach?

Jestem po wypadku samochodowym, uderzyła się w tylną część glowy, prawdopodobnie był to ang"whiplash injury" tydz po wypadku zaczęły się szumy uszne tylko w lewym uchu, niemal codziennie, od kilku dni ból w okolicach potylicy z lewej strony glowy u i czasem ból ucha lewego. Co może być przyczyną? Jestem skierowana na tomografie glowy i odcinka szyjnego
KOBIETA, 31 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zaniepokojenie objawami, których doświadcza Pani po wypadku samochodowym jest całkowicie zrozumiałe. Z Pani opisu wynika, iż jest to możliwe, że doświadcza Pani skutków urazu typu whiplash (inaczej uraz smagnięcia biczem), który jest kontuzją szyi powstałą w wyniku gwałtownego, szybkiego ruchu szyi do tyłu i do przodu. Whiplash często wiąże się z wypadkami samochodowymi i może prowadzić do różnych objawów, w tym bólu szyi, sztywności, bólu głowy oraz problemów z równowagą.

Symptomy, które Pani wymieniła, takie jak szumy uszne i ból w okolicy potylicy, mogą być powiązane z tym urazem. Whiplash może wpływać na różne części ciała, w tym na obszar szyi i głowy. Objawy takiego uszkodzenia mogą obejmować ból szyi, sztywność, mniejszą ruchomość szyi, bóle głowy od podstawy czaszki, bóle ramion i pleców, mrowienie lub drętwienie w ramionach, zawroty głowy, zmęczenie, a także szumy uszne, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z koncentracją uwagi, z pamięcią i depresję.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że diagnoza tego typu urazu wymaga profesjonalnej oceny lekarskiej. Zalecone badania, takie jak tomografia głowy i odcinka szyjnego, mogą pomóc w zdiagnozowaniu urazu i określeniu odpowiedniego planu leczenia. W zależności od wyników tych badań, terapia może obejmować różne metody, w tym leki przeciwbólowe, fizjoterapię czy inne interwencje medyczne.

W międzyczasie ważne jest, aby Pani dbała o siebie, unikała nadmiernego wysiłku fizycznego, który mógłby pogorszyć objawy oraz stosowała się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Zachęcam również do lektury artykułów poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-kregoslupa-szyjnego

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej poprawy zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.