Kaszel, chrypka, gula w gardle i niedoczynność tarczycy - o czym świadczą te dolegliwości?

Witam. Jestem kobieta i nam 22 lata. Już jakiś czas temu zaczęłam mieć problemy z gardłem. Podczas przeziębienia jakieś pół toku temu miałam potworny kaszel, zaczynał się niespodziewanie i nie mogłam złapać oddechu. Utrzymywało się to około 3 tygodni, a później przez następny miesiąc powoli ustępowało. Od tamtego czasu praktycznie codziennie przez jakiś czas mam chrypkę, niespodziewanie się zakrztuszam, czuje w gardle jakaś wydzielinę, gule podczas przełykania. Dziś zauważyłam jakaś biała pionowa linie na tylnej ścianie mojego gardła i jakieś żółto białe podniebienie. Czasem czuje ból w mostku, kłucie serca. Dodam tylko ze mam anemię ( dlatego o ciągłym zmęczeniu, senności, problemach z koncentracja i pamięcią oraz bólach głowy wspomnę tutaj), delikatna cukrzyce, guzek i niedoczynnosc tarczycy (przy okazji, kiedyś mój Endokrynolog wspomniał coś o mojej krtani, ze niby coś jest nie tak, ale się nie zagłębialam) i dodatkowo miałam robione badania ze skierowania ginekologa miedzy innymi na LH gdzie wynik wyszedł bardzo nisko (<0,5) i FSH (<0,10). Lekarz ginekolog powiedział żebym poszła z nimi do mojego endokrynologa, ale już nie miałam okazji bo musiałam wrócić do Irlandii do mojej pracy, a tutaj nie mogę się przemoc by iść do lekarza. Dlatego liczę na jakaś podpowiedz. Do Polski wracam dopiero w kwietniu przyszłego roku. A jesli może być to coś poważnego to wybiorę się do lekarza tutaj.

Lek. Bartosz Domagała

Wymienione przez Panią problemy mogą świadczyć o problemie zarówno niegroźnym jak i poważniejszej patologii. Sądzę, że należy wybrać się w miarę możliwości pilnie do laryngologa, który oceni krtań