Kaszel i furczenie w klatce piersiowej

Początek: temp. do 38 stopni C. Potem kaszel, lekarz i Sumamed na 3 dni. Potem granie w klatce piersiowej i zapalenie pęcherza, więc lekarz i zastrzyki (2 dawki gentamycyny) oraz Duomox na 10 dni. Potem wizyta. Dostałam Berodual (max 2 wziewy/dzien) Teraz: Brak gorączki. Kaszel zwykle suchy, czasem odkrztuszam. Furczy bardzo głośno jak się położę na wznak. Jak odkrztuszę to jest ok. Ogólnie czuję się ok ale po przejściu 100m zaczyna dusić. Niedawno miałam rtg płuc i spirometrie - ok. Co robic?

Milena Lubowicz

Trudno mi się wypowiedzieć gdyż nie wiem jakie ma Pani zmiany osłuchowe. Proszę pamiętać, że nadreaktywność oskrzeli może się utrzymywać nawet do 6 tygodni po zapaleniu, także być może jest to z tym związane. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, gdyby nie było poprawy to konieczna wizyta u lekarza i ponowne badanie lekarskie.
Pozdrawiam