Kiedy mogę zacząć brać nowe opakowanie tabletek po dłuższej przerwie?

Witam! Dwa miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne. Drugie opakowanie wybrałam do końca i nie rozpoczęłam trzeciego. Minęło już ponad dwa tygodnie. Kiedy teraz mogę rozpocząć trzeci blister? I kiedy będę zabezpieczona przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie w dowolnym momencie, należy jednak wtedy przez pierwsze siedem dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeżeli poczeka Pani do miesiączki i rozpocznie opakowanie wraz z jej początkiem, będzie Pani zabezpieczona od początku brania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!