Lęk przed zasypianiem u niemowlęcia

Jestem mamą 14-tygodniowego niemowlaka. Mój synek urodził się w 2 tygodnie po terminie. Od urodzenia Olek ma problemy z zasypianiem, ale nie tylko wieczorem. Tak jakby bał się zasypiać. Zasypianie wygląda  następująco, zaczyna ziewać, mrużyć oczka, a gdy już ma prawie zamknięte powieki zaczyna płakać, nie pomaga noszenie na rękach, przytulanie, nucenie piosenek. Mam wrażenie, że mój maluch boi się zasypiać - jaka może być tego przyczyna i jak mu pomóc? Dodam, że dziecko rozwija się bardzo szybko motorycznie, fizycznie, jest bardzo energiczne i kontaktowe. Słyszałam o syndromie odtrącenia łonowego, czy mój maluch może mieć coś takiego? Ja niestety w ciąży przeszłam operację usunięcia przytarczyc w znieczuleniu ogólnym, co było dla mnie dużym stresem.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Dość często dzieci, które urodziły się w wyniku trudnego porodu albo przez cesarskie cięcie, albo gdy w trakcie trwania ciąży doszło do jakiejś traumatycznej sytuacj, mogą miewać trudności w odbiorze bodźców zewnętrznych  i przetwarzaniem ich;)

Synek jest jeszcze bardzo malutki, ale zachęcam Panią do spotkania z terapeutą Integracji Sensorycznej, kory pozwoli zdiagnozować problemy sensoryczne malca oraz zastosować odpowiednią " terapię", która ma zazwyczaj charakter masaży, dobierania ubranek np. z naturalnych włókien, odpowiedniego kołysania do snu itp.

Proste zabiegi mające charakter rutynowy, mogą mieć korzystny wpływ na uregulowanie potrzeb sensorycznych maluszka. Jeśli jednak zachowanie synka niepokoi Panią ponieważ ma dość przewlekły charakter to zachęcam do kontrolnego badania i rozmowy u neurologa dziecięcego, być może przyczyna zachowania dziecka ma podłoże neurologiczne i warto to sprawdzić:) aby podjąć szybkie działania mające na celu zmianę stanu rzeczy:)

Pozdrawiam