Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadwaga a zajadanie stresu

Witam, Od ukończenia 16r.ż. mam problem z nadwagą. Obecnie przy wzroście 160 cm ważę 75-78 kg. Mój problem z wagą polega głownie na tym, iż często zajadam stres i ciężko mi powstrzymać podjadanie. W zeszłym roku próbowałam odchudzać się na jednym z kursów, gdzie polecono mi dietę polegającą głównie na jedzeniu dużej ilości białka, po czym bardzo źle się czułam. Mam również problem z nadmiernym pragnieniem i suchością w ustach. Piję ok 3-4 litrów dziennie. Proszę mi powiedzieć jak mogę schudnąć
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przypadkowe odkrycie na temat właściwości dzikiej róży

Dzień dobry,

Warto rozważyć podjęcie psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP, Poradnia Leczenia Nerwic) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

umów wizytę 0

Witam Panią,

Zajadanie stresów to nie jest rozwiązanie problemów. Zajada pani stres a później się stresuje że przytyje. Jeżeli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z tym problemem należy skonsultować się z psychologiem. Następnie udac się do dietetyka który ustali prawidłowy jadłospis. Warto tez zdiagnozować problem suchości w ustach. w tym momencie pije Pani zbyt dużo płynów. Zalecana ilość to około 2l na dzień.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0

Dzień dobry!

Doskonale rozumiem Pani problem. Proszę pamiętać, że jeżeli nie jest Pani w stanie sama poradzić sobie z tym problemem zawsze może się Pani skonsultować się ze specjalistą, który pomoże. Dobrym wyjściem będzie również wizyta u dietetyka, który ustali prawidłowy jadłospis.

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

umów wizytę 0

Zamiast zajadać stres polecam się nim zająć i niwelować już u źródła. Proszę na początek spróbować treningów relaksacyjnych (Jacobsona, bądź Schultza - dostępne w Internecie), które pomogą obniżyć wewnętrzne napięcie. W momencie, gdy relaksacje nie będą pomagać, oznaczałoby to iż Pani stres ma bardziej podłoże poznawcze niżeli cielesne i wtedy przyda się konsultacja z psychologiem, który podczas kilku spotkań nauczy Panią kilku efektywnych, zadaniowo nastawionych technik radzenia sobie ze stresem i trudnościami. Powodzenia!!

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety