Następstwa przyjęcia dwóch tabletek antykoncepcyjnych na raz

Dzień dobry! Mam następujące pytanie: wzięłam 2 tabletki na raz myśląc, że wczoraj zapomniałam jednej wziąć. Okazało się jednak, że wcale wczoraj nie zapomniałam jej wziąć - a po prostu pomyliły mi się dni tygodnia. Dodam, że biorę tabletki Yaz i nie mam przerw w braniu tabletek, tylko biorę przez 4 dni tabletki placebo. Jak postępować w takiej sytuacji? Dziękuję serdecznie.

Lek. Marta Hat

Witam! Antykoncepcja jest zachowana, nie musi się Pani obawiać. Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych nie powoduje zwiększonego ryzyka ciąży. Nie opisano także żadnych potencjalnych efektów ubocznych związanych z zażyciem podwójnej dawki hormonów. Proszę zażywać kolejne tabletki zgodnie ze schematem. Pozdrawiam serdecznie!