O czym mogą świadczyć jasnożółte stolce?

Witam. Proszę o poradę. Od dobrych 2-3 tygodni mam jasno żółte stolce, ale zdarzają się też ciemne, okrągłe, małe kawałki(możliwe, że od żelaza, bo jadam płatki na śniadanie i zawierają żelazo). Dwa tygodnie temu miałem bóle brzucha/skurcze jelit(musiałem oddać wtedy stolec) i codziennie oddawałem 1-2 stolce. Oprócz tego miałem ból obok pępka po mojej lewej stronie i 3cm od niego(taki kłujący ból, nie zawsze występował, ale myślę, że to było chyba od kręgosłupa, bo zazwyczaj się pojawiał jak siedziałem na krześle). To kłucie na brzuchu mi się wraca, już 2-3 razy(z przerwami co 3-6miesiecy około) w tym samym miejscu na parę dni dostaje takiego kłującego bólu i wszystko przechodzi po paru dniach. Przestaje jak nie myślę o tym i wmawiam sobie, że wszystko jest ok. Nigdy żadnej krwi. Teraz wszystko wróciło do normy i rzadziej oddaje stolce, brzuch przestał mnie boleć oraz skurcze ustąpiły(kłucie obok pępka również). Został jednak jasny żółty/biały stolec. Czy jest się czym martwić i zgłosić się do lekarza? Czy możliwe jest, że to normalne i jakieś jedzenie powoduje taki kolor stolca? Prawdopodobnie mam IBS(nie stwierdzony), bo cały czas mam problemy jelitowe, takie jak zaparcia, przelewanie(znowu mam czasami po jelitówce albo po jakiś błędach żywieniowych). Jeśli chodzi o wyniki, to robiłem z rok temu badanie krwi, usg brzucha i mocz, było wszystko w porządku(jedynie PLT niskie około 100, min.150). Jednak lekarz nie widział żadnego problemu, powiedział, że dobre wyniki.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarda rodzinnego i wykonać podstawowe badania z krwi obwodowej