O czym może świadczyć uczucie ciężkości na prawej nerce oraz czasem w podbrzuszu z prawej strony?

witam, o czym może świadczyć uczucie ciężkości na prawej nerce oraz czasem w podbrzuszu z prawej strony? Dodam że często występuję również ból nerek.

Lek. Paweł Szadkowski

Może to świadczyć o kamicy układu moczowego. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i wykonania podstawowych badań diagnostycznych takich jak badanie ogólne moczu, OB/CRP, poziom kreatyniny w surowicy krwi, morfologia krwi.