Ból w nadgarstku a przyczyny

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące bólu nadgarstków. W ostatnim czasie zwróciłam uwagę na to, że odczuwam dość silny ból w nadgarstku. Chciałabym się dowiedzieć, o czym może świadczyć ból w nadgarstkach? Czy może być objawem jakichś poważnych chorób? Jakie są główne przyczyny bólu w nadgarstku i jak się go pozbyć? Nie ukrywam, że nie chcę brać leków przeciwbólowych, bo szkoda mi wątroby, ale ból w nadgarstku jest dla mnie dość uporczywy i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Jak wygląda leczenie bólu nadgarstka? Czy na ból w nadgarstku polecana jest jakaś rehabilitacja? Może powinnam się zgłosić do fizjoterapeuty? Najbardziej jednak zależy mi na tym, żeby poznać przyczyny bólu w nadgarstku, co to dokładnie może być? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Ból w nadgarstkach może mieć różne przyczyny: uraz, choroby reumatyczne, stan zapalny. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów oprócz bólu występuje również obrzęk stawów i poranna sztywność. Chorobie towarzyszą również inne objawy: osłabienie, zmęczenie, stany podgorączkowe. Dość częstą przyczyną bólu nadgarstków jest zespół cieśni nadgarstka - schorzenie występujące zwłaszcza u osób długotrwale pracujących przy komputerze. W przypadku utrzymywania się bólu od dłuższego czasu zalecam konsultację u lekarza ortopedy.