Obfity okres, ból podbrzusza a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, wizyte u ginekologa ma w nastepnym tyg. ale bardzo sie denerwuje i prosze o porade.Mianowicie,tydzien temu skonczyl mi sie okres i rozpoczelam czwarte opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.w pierwszym tygodniu brania zorientowalam sie ze zapomnialam o jednej pigulce i zupelnie jo pominelam i kontynuowalam dalsze branie.Po dwu dniach dostalam obfitego okresu i silne bole podbrzusza.Owy okres trwa juz trzy dni.czy to cos zlego?Bardzo sie boje.dodam,ze cyt. robilam 4,5mc temu.bylo ok.Dziekuj

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej objawy te wynikają z rozchwiania hormonalnego związanego z pominiętą tabletką. Oczywiście nie wykluczone jest iż mamy do czynienia ze zmianami typu nadżerka, polip czy mięśniak - to warto wykluczyć badaniem ginekologicznym. Nie mniej jednak w tej sytuacji warto odczekać do następnego cyklu by wahania hormonalne się ustatkowały. W tym cyklu nie jest Pani chroniona pomimo tabletek.