Objawy napięcia przedmiesiączkowego przed końcem opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jutro kończę drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych BonaDea. Czy to normalne, że na kilka dni przed końcem blistra obserwuję u siebie typowe objawy napięcia przedmiesiączkowego (bóle podbrzusza, jajników i napięte piersi) ? Na końcu pierwszego opakowania było tak samo. Czy to jest normalbne na początku stosowania antykoncepcji? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są konsekwencją antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.