Od trzech dni jest mi potwornie 'ciężko' na wątrobie - jak się pozbyć tego uczucia?

Kobieta, 29 lat. Od trzech dni jest mi bardzo 'ciężko' na wątrobie. Nie jest to ból i nie wiem, jak inaczej to opisać niz ciężkość. Najgorzej jest po jedzeniu i w nocy (nie mogę przez to spać). Uczucie jest tak potworne, że mam uczucie jakby chciało mi się wymiotować. Dzisiaj doszedł jeszcze ból głowy. Może ma znaczenie to, że od 3,5 tygodnia nie palę papierosów, piję dużo wody mineralnej. Proszę o pomoc. Nigdy jeszcze takich dolegliwości nie miałam. Mam nadzieje, że mój opis jest wystarczający.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opis na pewno nie jest wystarczający do postawienia diagnozy. Nie jest to oczywiście zarzut w Pani stronę, tylko zwrócenie uwagi, iż nie jest to możliwe bez odpowiednio przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, w którym oprócz wysłuchania pacjenta, lekarz dopyta o istotne szczegóły, z których wagi chory może nie zdawać sobie sprawy. Konieczne jest również badanie fizykalne.

Wracając do problemu, dolegliwości mogą wynikać z odstawienia papierosów - jest to jedna z potencjalnie możliwych przyczyn, wymagająca weryfikacji. W przypadku utrzymywania się objawów wskazana jest niezwłoczna wizyta u lekarza, nawet skorzystanie z nocnej pomocy lekarskiej lub udanie się do szpitala.

Pozdrawiam