Odchudzanie i trenowanie na siłowni

Witam, mam 33 lata, wzrost 158 waga 67 kg, od tygodnia chodze na siłownie 6 razy w tygodni na ok 1,5 godziny.Trening zaczynam od bieżni, pózniej steper i rowerek, trenuje tak żeby czuć zmęczenie ale zeby nie przesadzić, np na bieżni prędkośc pokazuje 60(nie wiem co to znaczy) na każdym z urządzeń po 20 min bez przerw po między,czy takie cwiczenia pomogą mi schudnąć bez stosowania diety ale tez bez obżerania się?Dodam ze najbardziej chciała bym zgubić brzuch i ogólnie jakieś 10-15kg.Dziekuję

Witam,
Wysiłek fizyczny jaki Pani wprowadziła jest dość intensywny dla organizmu. Organizm też potrzebuje czasu na regenerację i odpoczynek, aby wszystkie procesy zachodziły swobodnie. Czy uda się Pani zrzucić, przy obecnej diecie? Myślę że 10 dni takiej pracy same udzielą Pani odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu i tego w jaki sposób odżywiała się Pani, przed podjęciem wyzwania, a jak będzie Pani się żywić obecnie. Prawdopodobnie ćwiczenia jakie Pani sobie narzuca na pewno pozwolą zamienić tkankę tłuszczową na tkankę mięśniową. W jakim tempie będzie spadła waga tego nie wiemy, trzeba by to obserwować. Dieta powinna być różnorodna, racjonalna i kolorowa. Bogata w chude mięso, dobre tłuszcze, owoce i warzywa. Proszę dbać o regularność jedzonych posiłków. Również powinna Pani wypijać ok. 1,5 litra wody na dobę i pamiętać o tym, by przed treningiem zjeść mały posiłek węglowodanowo-białkowy, a po treningu szybko uzupełnić straty cukru i białek.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Witam. co do diety to musi Pani jeść regularnie, co 3-4 godziny. Musi Pani jeść więcej białka (mięso, ryby, jaja, ser biały chudy), a mniej węglowodanów (chleb, kasza, ryż, makaron), jeść duzo warzyw. Co do treningu to oprócz aerobów musi Pani dorzucić wzmacnianie. Najlepiej robić sobie obwody, łączyć kilka ćwiczeń, wszystko w tempie, żeby trzymać tętno. Trning taki 30-45 minut i po tym aeroby też z 30-45 minut. Powodzenia

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę że zadbała Pani o aktywność fizyczną. Ćwiczenia z pewnością wspomogą proces odchudzania, jednak musi Pani również stosować pełnowartościowa i zbilansowaną dietę.

Dieta to 70% zaś aktywność fizyczna stanowi 30% sukcesu
3mam kciuki i powodzenia

W razie dodatkowych pytań proszę pisać lub zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, powiem szczerze żywienie to 65% sukcesu, trening 35%. Jak zaaplikuje Pani jedno i drugie na pewno szybciej osiągnie się sukces, który będzie trwały. Co do ćwiczeń, to to jest dość duże obciążenie dla organizmu. Nie powinno się też robić tylko aerobów, z tego co widzę chce Pani schudnąć 10-15kg, to dość sporo, a po samych aerobach, skutek może być taki, ze niestety skóra będzie wisieć. Należy włączyć do tego ćwiczenia wzmacniające które ujędrnią ciało - proszę się nie martwić u kobiet mięśnie naturalnie nie rosną jak u mężczyzn. Do tego ćwiczenia najlepiej co drugi dzień: rozgrzewka, ćwiczenia wzmacniające i 20-30 minut Cardio - tętno 65-75% HRmax. Nie ma sensu zmiana urządzeń co 20 minut. Czasem jakby się przyszło dzień po dniu, to jednego dnia to co napisałam, a drugiego zrobić interwał (pod warunkiem, że nie ma Pani astmy, cukrzycy i problemów z ciśnieniem) 4 minuty tętno 65-75%Hrmax 2 minuty 80-90% Hrmax i tak na zmianę około 8 razy. Proszę nie zapominać o strechingu, a najlepiej o dobór programu spytać się kompetentnego trenera na siłowni. Dodatkowo do tego powinna być ułożona dieta, którą pasowałoby by ułożył specjalista. W razie pytań proszę o kontakt.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Korzystnie jest połaczyć dietę z treningiem, ale proszę trenować przez 2 tygodnie - waga da Pani odpowiedź.