Odcinkowe zgrubienie ścian esicy z widocznymi uchyłkami w podbrzuszu w wyniku USG
Witam! Mam 36lat badanie USG pokazalo, ze: Trzustka i sledziona o podluznym wymiarze 9cm, reszta w normie. W lewym podbrzuszu uwidoczniono odcinkowe zgrubienie scian esicy z widocznymi uchylkami. Wskazanie do kolonoskopii. Czy to cos powaznego?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Zalety gastroskopii
Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.
Witam. Wynik badania usg nie jest jednoznaczny w związku z czym warto poszerzyć diagnostykę o wykonanie kolonoskopii. Zgrubienie śluzówki esicy może być wynikiem nie tylko choroby uchyłkowej lecz również polipów czy stanów zapalnych w obrębie jelita grubego.